Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pomoc rodinám

V rámci plnění našich cílů a poslání se věnujeme také  přímé pomoci a podpoře rodin, které se díky nepřízni osudu dostaly do tíživé životní situace a chtějí se samy postarat o svého nemocného blízkého ve vlastním domácím a komorním prostředí.

Kromě odborného sociálně právního poradenství a konzultací týkajících se přímé péče o nemocné jsme schopni také potřeným stiženým Alzheimerovou chorobou a demencí zapůjčit nezbytné kompenzační pomůcky, jež máme za finanční podpory nadace VDV Olgy Havlové k dispozici. Můžeme tak společně s nadací přispět ke komfortu nemocných i pečujících.

V této souvislosti se na nás s prosbou o pomoc obrátila paní MUDr. Petra Salavová. Již v dřívějších dobách jsme v naší zakládající jednotce v Bouzově více jak 5 let pečovali o její blízkou trpící Alzheimerovou chorobou a doprovázeli ji až do konce života. V současné době ve svém vlastním sociálním prostředí v Bohuňovicích obdivuhodně za podpory rodiny sama pečuje o dalšího svého nejbližšího, který vyžaduje nepřetrživou 24hodinovou péči.

Všem přejeme hodně zdraví, sil, energie a Božího požehnání.

Za tým Volavky 2012, z.s. Mgr. Lenka Vydrželová, DiS.