Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zakládající jednotka - centrála Bouzov

Přijměte pozvání v krátké fotoreportáži na návštěvu prvního zařízení komorní domácí péče o seniory stižené Alzheimerovou chorobou v rodinném domě manželů Vydrželových z pohádkového Bouzova.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Poděkování

(Mgr. Zuzana Kreuzziegerová, 12. 10. 2016 23:11)

Ráda bych touto cestou vyjádřila poděkování panu Bc. Michalu Vydrželovi, který se stará o moji maminku Mgr. Boženu Halvovou už více než dva roky. Nedávno oslavila 80. narozeniny a prostředí, ve kterém žije v centru Volavka 2012 v Litovli, jí jen svědčí.

Alzheimerova choroba je nemoc obzvlášť nepříjemná pro příbuzné pacienta a já jako její dcera velmi oceňuji Michalův přístup k mamince, jeho neskonalou toleranci, trpělivost a veselou náladu, kterou kolem sebe šíří.

Jsem vděčná osudu, že se mi podařilo najít takové místo, kde jsem si jistá, že je o maminku dobře postaráno a ona nijak nestrádá. Žije v krásném prostředí, v čistotě, na dosah má zahradu a pejska, má výbornou domácí stravu a to nejdůležitější – pochopení, lidskou důstojnost a skvělou péči.

Tisíceré díky Michale !

Mgr. Zuzana Kreuzziegerová

Re: Poděkování

(Mgr. Lenka Vydrželová, DiS., 12. 10. 2016 23:24)

Jménem Bc. Michala Vydržela i celého týmu Volavky 2012 velmi děkujeme za slova díků a projev uznání, což nám dodává energii pro naši další smysluplnou činnost, kterou věnujeme našim potřebným....

Lenka Vydrželová

Poděkování

(Mgr. Pavel Vrba se sourozenci, 19. 8. 2015 12:43)

Dobrý den, paní Vydrželová,

chtěli bychom Vám všem poděkovat za to, co jste pro nás a naši
drahou maminku udělali.
Nesmírně si vážíme Vaší práce a smekáme před Vámi.

Jsme přesvědčeni, že naše maminka našla u paní Věrky Růžkové
obrovskou oporu a nadstandardní péči. Vnímala velmi pozitivně změnu atmosféry domácího prostředí. Bylo to vysvobození z hrůzy, kterou v předchozím zařízení poslední měsíc jejího života musela prožívat.
Je nám všem líto, že spolupráce s Vámi a s paní Věrkou byla tak krátká. Nicméně byla nesmírně inspirující.
Děkujeme Vám, že jste nám umožnili umístit maminku co
nejrychleji a věřili nám i paní Věře Růžkové.

Největší dík patří samozřejmě paní Růžkové. Učinila velice
obtížné rozhodnutí, před kterým je nutno smeknout. Den jejího
rozhodnutí byl pro nás všechny opravdu dnem šťastným. Paní Růžková
je bezesporu člověk na svém místě. Vaše volba nemohla dopadnout
lépe. Snad takových lidí najdete v budoucnu co nejvíce.

Děkujeme, že jste nám umožnili být s naší maminkou do
poslední chvíle a mohli jsme se s ní rozloučit se vší úctou v
domácím prostředí, jak jsme si všichni přáli.

Věříme, že vaši nastávající klienti budou s vaší péčí
spokojeni tak, jako jsme byli spokojeni my.
Přejeme Vám mnoho spokojených klientů a jejich rodin.

Jana, Blanka a Pavel Vrbovi

Re: Poděkování

(Lenka Vydrželová, 19. 8. 2015 13:56)

Děkujeme za Vaše slova díků, Vaše projevená spokojenost zároveň
vyjadřuje smysl naší práce, cíl a poslání. Všichni jsme rádi pomohli
Vaší mamince a souběžně jejím dětem v tak tíživé životní situaci.

Zároveň jsme velmi rádi, že i naše jednotka č. 2 v Mariánském Údolí pod vedením paní Věry Růžkové zahájila svoji činnost k všestranné spokojenosti.

velká pochvala

(zdena , 9. 10. 2014 17:30)

Dobrý den,dnes jsem navštívila Vaši pobočku v Litovli Na Rybníčku,kde je moje kolegyně a dobrá kamarádka.Byly jsme tři a všechny nás poznala,za tak krátkou dobu,co je v péči vašeho syna,před nímž smekám,takový pokrok!Děkuji za to,co pro takto nemocné lidi děláte a moc si vás vážím!
Václavská

Re: velká pochvala

(Lenka Vydrželová, 24. 10. 2014 21:23)

Paní Václavská, mockrát všichni děkujeme za Vaši pochvalu a uznání za naši společně odvedenou práci. Vaše slova nám dodávají energii a motivují nás k další smysluplné práci....

Pracovní návštěva

(Laboňová Blanka, 29. 5. 2013 9:26)

Dne 27.5.2013 se celý náš kolektiv pracovníků v přímé péči vydal do města Bouzova na pracovní návštěvu tamního občanského sdružení VOLAVKA 2012. O tomto občanském sdružení, poskytujícím komorní domácí péči osobám stiženým demencí a Alzheimerovou chorobou, jsme se dověděli na Senior symposiu, pořádaném v Kojetíně v roce 2012, kdy předsedkyně tohoto sdružení Mgr. Lenka Vydrželová, DiS. představila celý projekt a činnost sdružení.
Na pracovní návštěvu do občanského sdružení VOLAVKA 2012 jsme vyjížděli s velkým očekáváním a nadšením. Osobní návštěva v komorní domácí péči na Bouzově, ale zcela předčila naše očekávání. V rodinném domě s krásnou zahradou a výhledem na hrad Bouzov nás přivítali tři členové tohoto sdružení, kteří nás provedli po domě, ve kterém pečují o seniory s Alzheimerovou chorobou a demencí. Již na první pohled je patrné, že v domácím prostředí, které je zde pro seniory vytvořeno, jsou senioři naprosto spokojení a šťastní, neboť žijí v krásném a důstojném prostředí. Je jim poskytována neustálá odborná péče, společnost, aktivizace a vyplněn volný čas různými činnostmi, které dříve rádi dělali a ještě stále zvládají. To vše díky lidem, kterým nejsou staří a nemocní lhostejní, lidem, kteří dávají všechen svůj čas a energii na pomoc potřebným, lidem, kteří mají srdce na dlani. Senioři by jinak byli závislí na pobytu v ústavu, ve kterém by se jim jen stěží dostávalo tolik péče, lásky a pochopení. Jsme velmi rádi, že jsme dostali možnost podívat se, jak se tato náročná péče o osoby s Alzheimerovou chorobou a demencí dělá s obrovským nadšením, láskou, obětavostí a uspokojením. Proto si všichni přejeme, aby komorní domácí péče byla co nejvíce podporována a vznikala další taková střediska po celé republice.
Celá pracovní návštěva proběhla ve velmi přátelském duchu, vyměnili jsme si vlastní zkušenosti a zabrousili jsme i do odborného vzdělávání.
Děkujeme za smysluplně strávené odpoledne a nový pohled na šťastné stáří.

Za pracovníky CSS Kojetín Mgr. Bc. Blanka Laboňová a Lenka Pazderová, DiS

Re: Pracovní návštěva

(Lenka Vydrželová, 3. 6. 2013 11:18)

Velmi děkujeme za přívětivá slova, která jsou pro nás další motivací pro naši naplňující práci.