Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pomoc rodinám

V rámci plnění našich cílů a poslání se věnujeme také  přímé pomoci a podpoře rodin, které se díky nepřízni osudu dostaly do tíživé životní situace a chtějí se samy postarat o svého nemocného blízkého ve vlastním domácím a komorním prostředí.

Kromě odborného sociálně právního poradenství a konzultací týkajících se přímé péče o nemocné jsme schopni také potřeným stiženým Alzheimerovou chorobou a demencí zapůjčit nezbytné kompenzační pomůcky, jež máme za finanční podpory nadace VDV Olgy Havlové k dispozici. Můžeme tak společně s nadací přispět ke komfortu nemocných i pečujících.

1. V této souvislosti se na nás s prosbou o pomoc obrátila paní MUDr. Petra Salavová. Již v dřívějších dobách jsme v naší zakládající jednotce v Bouzově více jak 5 let pečovali o její blízkou trpící Alzheimerovou chorobou a doprovázeli ji až do konce života. V současné době ve svém vlastním sociálním prostředí v Bohuňovicích obdivuhodně za podpory rodiny sama pečuje o dalšího svého nejbližšího, který vyžaduje nepřetrživou 24hodinovou péči.

2. Dalšími potřebnými, jež se na nás s prosbou obrátili a jsou nuceni řešit svoji tíživou životní situaci v rámci onemocnění člena rodiny Alzheimerovou chorobou a demencí, je rodina Pluskalova z Měrotína. V rámci úctyhodné péče o nemocnou ve vlastním přirozeném prostředí využívají el. polohovací postel včetně našeho sociálně právního poradenství.

3. S prosbou o pomoc nás oslovila také Mgr. Ludmila Hyjánková, která s velkým obdivem již několik let celodenně ve svém vlastním domácím prostředí na Bouzově pečuje o svého blízkého, který trpí Alzheimerovou demencí. Včetně našeho sociálního poradenství v současné době využívají rovněž námi zapůjčenou el. polohovací postel.

Všem přejeme hodně zdraví, sil, energie a Božího požehnání.

Za tým Volavky 2012, z.s. Mgr. Lenka Vydrželová, DiS.